2017. október 7., szombat

Világelső lett Simona Halep

Döntőt játszhat Simona Halep a 6.381.679 dollár összdíjazású, pekingi kemény pályás teniszversenyen, miután szombaton 6:2, 6:4 arányban legyőzte Jelena Ostapenkót.

Simona Halep a mérkőzés után egy rózsából kirakott, a világelsőséget jelképező 1-est vehetett át — Forrás: Facebook/WTA
E győzelemnek köszönhetően Halep — pályafutása során először — hétfőtől átveszi az első helyet a világranglistán.

Ő az első román női teniszező, akinek sikerül felküzdenie magát a világranglista élére.

Ebben az idényben ez volt a negyedik mérkőzése, amelyen a világelsőség volt a tét számára:
  1. a francia nyílt teniszbajnokság döntőjében éppen Jelena Ostapenkóval szemben maradt alul;
  2. a wimbledoni negyeddöntőben Konta Johanna győzte le;
  3. a cincinatti fináléban pedig Garbine Muguruzától szenvedett vereséget.

Ez volt tehát Halep és a világranglista nyolcadik helyét elfoglaló, 20 éves Ostapenko második egymás elleni mérkőzése: az idei Roland Garros döntőjében 4:6, 6:4, 6:3-as, drámai vereséget szenvedett a román.

A pekingi elődöntő azonban tökéletesen kezdődött Halep számára, hiszen könnyűszerrel elvette ellenfele adogatását, majd hozta a saját szerváját. 4:2-nél ismét brékelt Halep, majd 6:2-re lezárta a szettet. A második játszma elején fej-fej mellett haladt a két játékos, aztán egy gyors brékváltást követően, 4:4-nél újra összejött a brék Halepnek, majd 6:4-re hozta a szettet, és ezzel megnyerte a találkozót.

A vasárnapi fináléban a francia Caroline Garcia lesz Halep ellenfele, aki a második elődöntőben 6:3, 7:5-re győzte le a cseh Petra Kvitovát. Ez lesz a román lány 27. döntője, amelyek közül eddig 15-öt nyert meg: 2013-ban hat, 2014-ben kettő, 2015-ben és 2016-ban három-három, idén pedig eddig egy trófeát hódított el.