2017. október 4., szerda

Simona Halep lehengerlő játékával Maria Sharapova nem tudott mit kezdeni

A román teniszezőnőnek pályafutása során először sikerült legyőznie szerdán az orosz teniszklasszist, és így bejutott a 6.381.679 dollár összdíjazású, pekingi kemény pályás teniszverseny negyeddöntőjébe.

Maria Sharapova, Simona Halep, tenisz, sport, WTA,
Simona Halep végre legyőzte a mumusát — Forrás: WTA/Twitter
A WTA-világranglista második helyén álló román teniszező 6:2, 6:2-re nyert Sharapova ellen.

Halep hétszer találkozott eddig az orosszal, ez idáig azonban egyetlen alkalommal sem sikerült győznie. Legutóbb a US Open első fordulójában szenvedett vereséget tőle. A pekingi torna nyolcaddöntőjében azonban szinte hibátlan teljesítményt nyújtott a román, és egy óra 12 perc játék után lezárta a mérkőzést.

Halep két ászt ütött a meccsen, akárcsak ellenfele, a román lány azonban egyetlen kettős hibát sem vétett, ellentétben Sarapovával, aki öt ilyent ütött. A román 12 nyerő ütést mutatott be, az orosz 15-öt, utóbbinak azonban 39 ki nem kényszerített hibája volt, míg Halepnek mindössze hat.

A negyeddöntőben a lengyel Agnieszka Radwanska és az orosz Darja Kaszatkina közötti mérkőzés győztese lesz Halep ellenfele.