2017. május 14., vasárnap

Vasárnapi sportszelet

Michelisz Norbert negyedikként ért célba a túraautó-világbajnokság (WTCC) mogyoródi versenyhétvégéjének vasárnapi második, fő futamán — a Honda magyar pilótája a nyitófutamot autója sérülése miatt ötkörös hátránnyal fejezte be.

Kimi Räikkönen, F1, futball, Gheorghe Hagi, Lewis Hamilton, Michelisz Norbert, WTCC, Berki Krisztián, Rafael Nadal, tenisz, Mutua Madrid Open, Premier League
Kimi Räikkönen óriási örömet szerzett a kiesését megsirató kisfiúnak — Forrás: Facebook/F1
Gerard Piqué tenisz-világbajnokságot tervez — az FC Barcelona labdarúgójának ötletét már üdvözölte a világranglista élcsoportjának tagjai közül Rafael Nadal, Novak Djokovic és Andy Murray.

A háromszoros világbajnok Lewis Hamilton nyerte a vasárnapi Forma-1-es Spanyol Nagydíjat — a Mercedes brit pilótájának ez pályafutása 55. futamgyőzelme. A négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel (Ferrari) ezúttal második lett Hamilton mögött, míg a dobogó alsó fokára Daniel Ricciardo, a Red Bull ausztrál pilótája állhatott fel.

Gheorghe Hagi csapata, a konstancai FC Viitorul nyerte a román labdarúgó-bajnokságot — az egykori román futball-legenda nyolc évvel ezelőtt alapította a csapatot, amelynek kerete többnyire saját nevelésű fiatal labdarúgókból áll.

Larisa Iordache aranyérmet nyert felemás korláton és gerendán a szlovéniai Koperben sorra került szertorna világkupán. A magyar tornászok négy dobogós helyezéssel zárták a versenyt: a szombati három éremszerzés után (Kállai Zoltán ezüst-, Berki Krisztián bronzérmes lólengésben, Dévai Boglárka ugrásban ezüstérmes) vasárnap Vecsernyés Dávid harmadik lett nyújtón.

A Sepsi OSK 18. „győzelme” — a másodosztályú labdarúgó-bajnokság 34. fordulójában a játék nélkül gyűjtötték be a három pontot a piros-fehérek, hiszen a Râmnicu Vâlcea még a visszavágó-sorozat kezdete előtt visszalépett, ezzel a csapat 61 ponttal a rangsor harmadik helyén áll.

Rafael Nadal diadalmaskodott a madridi salakpályás tenisztorna férfi versenyében —  a spanyol salakkirály a torna fináléjában nagy csatában, 7:6 (8), 6:4 arányban győzött az osztrák Dominic Thiem ellen.

Ezüstérmes a Tottenham Angliában — a Hotspur egy góllal nyert a Manchester United ellen az angol labdarúgó-bajnokság 37., utolsó előtti fordulójának vasárnapi rangadóján, ezzel eldőlt, hogy ezüstérmes lesz.