2017. május 14., vasárnap

Simona Halep megvédte címét a madridi WTA-tornán

A címvédő Simona Halep megnyerte szombaton az 5.439.350 dollár összdíjazású, madridi salakpályás tenisztornát.

Simona Halep, tenisz, WTA, Krisztina Mladenovics, Madrid, Mutua Madrid Open
Simona Halep - zsinórban másodszor megnyerte a madridi tornát — Forrás: Facebook/Mutua Madrid Open
A román teniszező a döntőben 7:5, 6:7 (5), 6:2 arányú győzelmet aratott a francia Krisztina Mladenovics fölött.

A tornán harmadikként kiemelt Halepnek 2 óra 44 perc kellett, hogy túljusson a WTA-rangsor 17. helyén álló ellenfelén.

Az első szettben Mladenovics 0:2-re és 2:5-re is vezetett, ám ezt követően Halep zsinórban 4 játékot hozott és ezzel megnyerte a játszmát.

A második szettben Halep 2:0-ra elment, de a francia lány egyenlített, majd 6:6-ig mindenki megnyerte saját adogatását. A rövidítést is Mladenovics kezdte jobban (0:3), és sikerült megtartania előnyéből a végéig, 5:7-re vitte a tie-breaket.

A harmadik szettben Halep egyértelműen jobb volt, és viszonylag simán, 6:2-re meg is nyerte.

Halep négy kettőshibát vétett, Mladenovics csak kettőt, ám a román játékos sokkal jobban ütötte első adogatását (81 %), igaz, az első szerva mögött megnyert pontok aránya ugyanaz volt (65%). Halep 22 nyerőt ütött, Mladenovics 40-et, ám a francia 30 kikényszerítetlen hibát vétett, míg Halep csak 18-at.

Halepnek a díjkiosztón gratulált a spanyol teniszlegenda, Manolo Santana és Ilie Năstase is. A meccsen jelen volt a turné főtámogatója Ion Ţiriac és a volt tornászcsillag, Nadia Comăneci.

A 25 éves Halep pályafutása 15., idei első WTA-tornáján diadalmaskodott, ráadásul karrierje során először védte meg címét egy viadalon; a madridi tornagyőzelméért egy 1.043.680 eurós csekket és 1000 WTA pontot kapott.