2017. április 30., vasárnap

Vasárnapi sportszelet

A Telekom Veszprém 30-25-re nyert a francia Montpellier otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének vasárnapi visszavágóján, így kettős győzelemmel bejutott a kölni négyes döntőbe.

sport, tenisz, F1, Rafael Nadal, Hosszú Katinka, Telekom Veszprém, Valtteri Bottas, Johan Cruyff, Cristiano Ronaldo, Real Madrid
Nagy László; Telekom Veszprém — Fotó: Bodnár Boglárka/MTI
Hosszú Katinka két arany- és egy bronzérmet, míg Verrasztó Dávid egy aranyat gyűjtött be vasárnap a Golden Tour elnevezésű, 50 méteres medencébe kiírt franciaországi úszókörverseny befejező állomásán, Amiens-ben.

Pályafutása első futamgyőzelmét aratta Valtteri Bottas, a Mercedes finn pilótája a vasárnapi Forma 1-es Orosz Nagydíjon, Szocsiban; A 27 éves versenyző F1-es karrierje 81. GP-jén állhatott fel a dobogó felső fokára — Bottas mögött a négyszeres világbajnok Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája ért célba másodikként, a harmadik helyen Bottas honfitársa, a ferraris Kimi Räikkönen végzett.

Rafael Nadal tizedszer bizonyult a legjobbnak a barcelonai salakpályás férfi tenisztornán; a 30 éves spanyol klasszis az osztrák Dominic Thiemet győzte le (6:4, 6:1) a 2,3 millió euró összdíjazású torna döntőjében — Nadal pályafutása 71. ATP-tornagyőzelmét aratta ma a katalán városban.

Johan Cruyffról nevezik el a holland Ajax Amsterdam labdarúgócsapat stadionját; a tavaly elhunyt legenda — aki idén lett volna 70 éves — nevének holland írásmódját használva, Johan Cruijff Arena lesz a stadion új neve.

Sporttörténelmet írt Cristiano Ronaldo: a Valencia ellen szombati bajnoki mérkőzésen a Real Madrid sztárja 367. találatát jegyezte, ezzel ő lett minden idők legeredményesebb csatára.