2014. augusztus 26., kedd

Angliából jelentjük: elszenvedte első vereségét a Liverpool

Nem kellett sokat várni az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság egyik klasszikus összecsapására: a Premier League 2013/2014-es kiírásának első két helyezettje, a Manchester City és a Liverpool már a 2. fordulóban összemérték erejüket.

Liverpool, Manchester City, Arsenal, Everton, Premier League, angol labdarúgó-bajnokság, sport, futball,
Csak egy hajszál választotta el egymástól a két csapatot az elmúlt idényben.
A mérkőzést nagy „összesugdosás” előzte meg, hisz Mario Balotelli személyében a Liverpool egy újabb „fenegyereket” igazolt a Barcelonához távozó Luis Suárez helyére. A 24 éves csatár hétfőn, a mérkőzés napján csatlakozott a gárdához, valószínű, a következő megmérettetésen már pályára is fog lépni.

A mérkőzésről: a City nagyon jó formát mutatott a szezonnyitó mérkőzésén, de nem csak ennek köszönhetően, hanem címvédőként is a manchesteriek számítottak favoritnak. Az „outsider” szerepében a Liverpool mindig jól teljesített, csapata felállításából pedig egyértelműen látszott, Manuel Pellegrini cseppet sem becsülte alá ellenfelét.

Az első félidő jócskán tartogatott izgalmakat: Hart kapuját Sturridge és Stearling is veszélyeztetették, ám Anglia válogatott kapusa „poszton volt”. Az első játékrész egyetlen gólja a másik kapuba esett: Jovetic, kihasználva a liverpooli védelem talán egyetlen mélázását, a hálóba bombázta a labdát.

A második félidőben jelentősen megváltozott a játékkép: egy nagyon jó első pár liverpooli momentum után bekövetkezett a City varázsa: Jovetic értékesített egy kiváló passzsorozatot, majd alig néhány perccel azután, hogy pályára lépett, Agüero is gólt szerzett. 3:0.

Ezt követően Brendan Rodgers is elkezdett „új vért” pumpálni csapatába, és talán ez volt a legjobb húzása e találkozón, hisz a három becserélt játékos - Lazar Marković, Emre Can és Rickie Lambert - nagyban hozzájárult a szépítő Zabaleta-öngólhoz. 3:1. A kiábrándító este ezzel még koránt sem ért véget: Glen Johnson lesérült, elhagyta a pályát, így 10 játékossal kellett kergetni az egyenlítést, ráadásul Moreno és Škrtel is sérüléssel küszködtek a mérkőzés vége felé.

Liverpool-drukkerként nehéz kimondani, de reális eredmény született, összességében jobban játszott a City, kiváltképp a második félidőben, amikor csillogtak a játékosok és olajozottan működött a gépezet; Jovetic szenzációs formában van, nehéz lesz bármelyik top csapatnak felvenni a versenyt idén a Manchester City vel.
Témába vág:
Everton - Arsenal 2:2

Nem várt könnyű feladat az Arsenalra, hiszen a mindig nagyon masszív Everton együttesével találkozott, amelyet négy bajnoki mérkőzés óta nem tudtak legyőzni. Arsene Wenger együttesét ráadásul az is hátráltatta, hogy kedden még BL-selejtezőt játszottak Törökországban.

A liverpooli együttes Seamus Coleman és Steven Naismith góljával sokáig vezetett 2:0-ra, ám Aaron Ramsey a 83. percben szépített, Olivier Giroud pedig a 90. percben pontot mentett a londoniaknak. A francia csatár azonban bokasérülést szenvedett az utolsó percekben, veszélybe került játéka a Besiktas elleni Bajnokok Ligája-rájátszás visszavágóján.
Összeállította: Hatházi Vilmos